Wyjaśnienia dotyczące Kursu na Asystentów

Zarząd Oddziału w Radomiu Związku Kynologicznego w Polsce informuje wszystkich zainteresowanych, że Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy w dniu 16 listopada 2020 złożył wniosek do Sądu Rejonowego dla miasta st.,Warszawy XII Wydział Gospodarczy. Przedmiotem wniosku są między innymi uchwały dotyczące składu osobowego Zarządu, a co za tym idzie również uchwała Prezydium Zarządu Głównego z dnia 25 sierpnia 2020 roku podtrzymana uchwałą Zarządu Głównego z  dnia 9 października 2020 roku w sprawie unieważnienia kursu asystenckiego w Oddziale Radom.
W tym stanie rzeczy ocena formalna trybu podjęcia wskazanej uchwały jest zależna od rozstrzygnięć Sądu. 
Zarząd Oddziału ZKwP w Radomiu nie będzie rozpatrywał żadnych wniosków wnoszonych przez osoby uczestniczące w kursie do czasu jak sprawa nie zostanie zakończona prawomocnym wyrokiem.
Przypominamy, że kurs asystencki zakończył się z dniem 24 sierpnia 2020 roku, a wszyscy jego uczestnicy otrzymali w formie elektronicznej wydane zaświadczenia o jego ukończeniu.

Wszelkie roszczenia finansowe względem Zarządu ZKwP Oddział w Radomiu na chwilę obecną są bezzasadne do czasu zakończenia sprawy. 

Kurs asystencki został zrealizowany zgodnie z zatwierdzonym programem szkolenia z dnia 26 listopada 2019 roku, zatwierdzonym składem komisji sędziowskiej zgodnie z pismem z dnia 7 stycznia 2020 roku, na podstawie zgody Prezydium Kolegium Sędziów z dnia 21 stycznia 2020 roku, która nie określała trybu jego przeprowadzenia.

Kurs został zrealizowany zgodnie z wytycznymi dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, konferencji i kongresów w trakcie epidemii SARS-CoV-2 jakie obowiązują w Polsce.
Zgodnie z paragrafem 9 Regulaminu Sędziów i Asystentów to Oddział jest Organizatorem kursu  pod warunkiem, że otrzymał taką zgodę.
Zgodnie z paragrafem 10 Regulaminu Sędziów i Asystentów to Oddział jest Organizatorem egzaminu o ile został on zatwierdzony.
Zarząd Oddziału w Radomiu do dnia dzisiejszego nie otrzymał żadnego pisma od Prezydium Kolegium Sędziów, które by anulowało wydaną zgodę lub zatwierdzenie składu komisji egzaminacyjnej.

Zarząd Oddziału w Radomiu był i jest zobligowany do przestrzegania wszystkich warunków określonych Rozporządzeniem Rady Ministrów z 9 października 2020 r., znowelizowanego Rozporządzeniami Rady Ministrów z dnia 14, 16, oraz 23 października 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1758, 1797, 1829, 1871). i obowiązujących w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, w tym warunków określonych co do organizacji egzaminu asystenckiego. 

Poniżej publikujemy stosowną korespondencję

or1 Ponowny wniosek z zakresem programowym

or2 Proponowani wykładowcy

or3 zgoda na kurs asystencki

 


 

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 34 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.