Przegląd Kwalifikujący Do Hodowli 2.06.2024

 

 

KOMUNIKAT
Informujemy, że Radomski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce organizuje w dniu 2 Czerwca 2024 PRZEGLĄD KWALIFIKUJĄCY DO HODOWLI - niedziela od godz.11.00

Przegląd ten ma zastąpić brakujące oceny z wystaw, które są potrzebne do uzyskania uprawnień hodowlanych. Pozostałe wymogi hodowlane określone w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych jak np. wiek czy badanie na dysplazję muszą być spełnione.

Przeglądu dokona sędzia międzynarodowy Pani Elżbieta Chwalibóg

Przegląd odbędzie się na terenie Miejski Klub Sportowy SZYDŁOWIANKA - 26-500 Szydłowiec, ul.Targowa 8 podczas I Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych Radom 2024

Swoje psy możecie Państwo zgłaszać wysyłając wypełniony specjalny druk zgłoszenia (link pod postem) wraz ze skanem rodowodu i potwierdzeniem opłaty na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwę psa, rasę, swoje imię i nazwisko, a także numer telefonu kontaktowego.

Termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 29.05.2024 włącznie

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Cena Przeglądu Kwalifikującego do Hodowli - 900.00 zł

Dla psów ras polskich przewidziano połowę opłaty za przegląd.

Numer konta bankowego znajdziecie Państwo na naszej stronie pod adresem KONTAKT


Uwaga - Nie będzie możliwości wniesienia opłaty na miejscu.



O innych szczegółach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco zarówno na naszej stronie www i profilu FB.

Przypominamy o konieczności opłaty Składki Członkowskiej za rok 2024.



Psy/suki zarejestrowane w innych Oddziałach ZKwP mogą przystąpić do przeglądu w Oddziale Radom po przedstawieniu pisemnej zgody ze swojego oddziału macierzystego.

poniżej link do druku zgłoszenia

edytowalny druk zgłoszenia plik pdf
#zkwpradom


 

Egzaminy BH-VT, IGP, przegląd hodowlany ON, testy psychiczne 9.06.2024

Radomski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce w dniach 9.06.2023 organizuje egzaminy BH-VT, IGP, testy i przegląd hodowlany oraz polską licencję hodowlaną w Gościeńczycach koło Grójca.

Sędzia: Janusz Arnold
Pozorant: Paweł Krawczyk
Zgłoszenia w terminie do 03.06.2024 wraz z potwierdzeniem wpłaty na konto Oddziału prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowy kontakt telefoniczny pod nr 530 702 454

 


 

Zwycięzca Mazowsza

 
 
Na naszej Międzynarodowej Wystawie w Szydłowcu będzie można uzyskać jeden z wymaganych czterech wniosków do nowo powstałego decyzją ZG tytułu ZWYCIĘZCA MAZOWSZA.
ZAPRASZAMY...psy można zgłaszać do 17.05.2024
--Wyciąg z regulaminu
* Tytuł "Mazovia Winner" ( Zwycięzca Mazowsza) może być przyznany na podstawie 4- krotnie uzyskanego tytułu Najlepszy Dorosły Pies/Najlepsza Dorosła Suka w Rasie (CACIB) na wystawach międzynarodowych organizowanych przez o/Radom , o/Warszawa, oraz dodatkowych wystawach pełnej rangi krajowej CWC z terenu Mazowsza. (o/Legionowo, o/Płock,o/Piaseczno, o/Grodzisk Mazowiecki)
* Tytuł "Junior Mazovia Winner" (Zwycięzca Mazowsza Młodzieży) może być przyznany na podstawie 4- krotnie uzyskanego Zwycięstwa Młodzieży (CACIB-J) na wystawach międzynarodowych organizowanych przez o/Radom , o/Warszawa, oraz dodatkowych wystawach pełnej rangi krajowej CWC z terenu Mazowsza. (o/Legionowo,o/Płock, o/Piaseczno, o/Grodzisk Mazowiecki).
*Tytuł "Veteran Mazovia Winner" (Zwycięzca Mazowsza Weteranów) może być przyznany na podstawie 4- krotnie uzyskanego Zwycięstwa Weteranów(CACIB-V) na wystawach międzynarodowych organizowanych przez o/Radom , o/Warszawa,oraz dodatkowych wystawach pełnej rangi krajowej CWC z terenu Mazowsza. (o/Legionowo, o/Płock, o/Piaseczno, o/Grodzisk Mazowiecki)
Obowiązuje przedział czasowy pomiędzy uzyskanymi tytułami – dany sezon liczony od stycznia do grudnia danego roku
 
 
 
 
 
 
 

Nowy Zarząd Oddziału kadencja 2024-2027

W dniu 24.02.2024 odbyło się Walne Wyborcze Zgromadznie Członków Oddziału, które wybrało skład Zarządu na lata 2024-2027.

Zarząd w dniu 27.02.2024 ukonstytuował się w następujący sposób:

Przewodniczący - Arkadiusz Goguła

Zastępca ds Hodowlanych - Agnieszka Milska

Zastępca ds Organizacyjnych - Piotr Bartha

Skarbnik - Grzegorz Jan Nowakowski

Sekretarz - Agnieszka Szpotowicz

 


 

Zajęcia z handlingu

W związku z licznymi zapytaniami przypominamy tą informację dla tych którzy nie mogli znaleźć...


Serdecznie zapraszamy Członków naszego Oddziału na spotkania handlingowe w profesjonalnie przygotowanej sali treningowej DogGym Marta Szpotowicz - 26-600 Radom, ul.Okulickiego 39 - wjazd od ul. Odrzańskiej.


Spotkania będą odbywać się w poniedziałki i środy w godzinach 18.00-20.00 - do wyboru jedna godzina tygodniowo. Szczegóły dotyczące zapisów do ustalenia telefonicznie z właścicielem DogGym - Marta Szpotowicz nr tel 514 799 966.


Odpłatność dla Członków Oddziału 100 zł za karnet, w który wchodzą 4h treningów. Płatności dokonują Państwo podczas 1go treningu, pozostałą część kwoty finansuje oddział. Obowiązkiem wzięcia udziału w spotkania handligowych jest opłacenie składki członkowskiej oraz przedstawienie numeru rejestracyjnego radomskiego oddziału psa/psów danego właściciela. Karnet należy wykorzystać w ciągu miesiąca.

 

 

 • IMG_2801
 • IMG_2802
 • IMG_2803
 • IMG_2804
 • IMG_2805
 • IMG_2806
 • IMG_2807
 • IMG_2808
 • IMG_2809
 • IMG_2810
 • IMG_2811
 • IMG_2813

 


 

Fotorelacja z Wystaw Myśliwskich 14-15.10.2023

FOTORELACJA

KRAJOWE WYSTAWY PSÓW MYŚLIWSKICH BIAŁOBRZEGI 2023

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwóch dni 14 i 15 października 2023 w których odbyły dwie wystawy Krajowe Psów Ras Myśłiwskich - Białobrzegi 2023
Autor zdjęć Tomasz Korta – korta.studio

Obowiązkowe badania genetyczne

Zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego z dnia 10.12.2022 wprowadzono obligatoryjne badanie profilu DNA:


- dla Reproduktorów od dnia 01.03.2023


- dla Suk Hodowlanych od dnia 01.07.2023

Druki do pobrania:


1. Protokół pobrania materiału biologicznego do badania profilu DNA (plik PDF) >
>>> przykład wypełnienia protokołu (plik PDF)
2. Zlecenie badania DNA psów (plik DOC) >
>>> przykład wypełnienia protokołu (plik PDF)
3. Instrukcja dla właściciela – Badanie Profilu DNA (plik PDF) >

informujemy, że nastąpiła zmiana konta do wpłaty należności za badania DNA (informacja także na stronie Instytutu w Balicach)
nowy rachunek bankowy: 44 1020 2892 0000 5802 0760 3683

INSTRUKCJA BADANIA PROFILU DNA:


1. Właściciel psa pobiera i wypełnia dwa druki ze strony Zarządu Głównego lub Oddziału (Protokół pobrania materiału biologicznego do badania DNA oraz Zlecenie badania DNA psów).

2. Właściciel psa opłaca badania na wskazany rachunek bankowy. 

3. Lekarz weterynarii pobiera krew, potwierdza identyfikację psa na wypełnionym druku i wysyła pobrany materiał do Laboratorium Genetyki Molekularnej w Balicach wraz z załączonym dowodem wpłaty za badanie.

4. Certyfikat przesyłany jest do macierzystego Oddziału właściciela psa. 

5. Przy odbiorze certyfikatu biuro Oddziału dokonuje wpisu do rodowodu psa.


Na stronie Laboratorium Genetyki Molekularnej, Instytut Zootechniki – PIB znajduje się: INSTRUKCJA POBIERANIA MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO BADAŃ DNA U PSÓW - pobierz >


 

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 34 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.