Przegląd Kwalifikujący Do Hodowli 14.10.2023

KOMUNIKAT

Informujemy, że Radomski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce organizuje w dniu 14 Października 2023 PRZEGLĄD KWALIFIKUJĄCY DO HODOWLI - sobota od godz.12.00
Przegląd ten ma zastąpić brakujące oceny z wystaw, które są potrzebne do uzyskania uprawnień hodowlanych. Pozostałe wymogi hodowlane określone w Regulaminie Hodowli Psów Rasowych jak np. wiek czy badanie na dysplazję muszą być spełnione.

Przeglądu dokona sędzia międzynarodowy Pani Elżbieta Chwalibóg

Przegląd odbędzie się w podczas Krajowej Wystawy Psów Ras Myśliwskich w Białobrzegach na terenie Targowiska Miejskiego ul. Kościelna 106 , 26-800 Białobrzegi

Swoje psy możecie Państwo zgłaszać wysyłając wypełniony specjalny druk zgłoszenia (link pod postem) wraz ze skanem rodowodu i potwierdzeniem opłaty na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwę psa, rasę, swoje imię i nazwisko, a także numer telefonu kontaktowego.
Termin przyjmowania zgłoszeń do dnia 10.10.2023 [wtorek] do godziny 14.00
Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
Cena Przeglądu Kwalifikującego do Hodowli - 700.00 zł
Dla psów ras polskich przewidziano połowę opłaty za przegląd.
Numer konta bankowego znajdziecie Państwo na naszej stronie pod adresem KONTAKT
Uwaga - Nie będzie możliwości wniesienia opłaty na miejscu.
O innych szczegółach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco zarówno na naszej stronie www i profilu FB.
Przypominamy o konieczności opłaty Składki Członkowskiej za rok 2023.
Psy/suki zarejestrowane w innych Oddziałach ZKwP mogą przystąpić do przeglądu w Oddziale Radom po przedstawieniu pisemnej zgody ze swojego oddziału macierzystego.
poniżej link do druku zgłoszenia
edytowalny druk zgłoszenia plik pdf

#zkwpradom

Egzaminy BH-VT, IGP, przegląd hodowlany ON, testy psychiczne 23-24.09.2023

 

Radomski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce w dniach 23-24.09.2023 organizuje egzaminy BH-VT, IGP, testy i przegląd hodowlany oraz polska licencję hodowlaną w Gościeńczycach koło Grójca.
Sędzia Jarosław Gęsinowski
Pozorant - Paweł Krawczyk.
Zgłoszenia w terminie do 15.09.2023 wraz z potwierdzeniem wpłaty na konto Oddziału prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowy kontakt telefoniczny pod nr 508690226

 


 

Odeszła Dorota Motyka

  364238571 672724297694673 5569656402716491995 n

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 03.08.2023r. w wieku 44 lat, zmarła Dorota Motyka, wieloletni członek naszego Oddziału, uznana hodowczyni i wystawczyni sznaucerów miniaturowych "Nadpilickie Bestyjki".  Od lat hodowała sznaucery miniaturowe czarno - srebrne, czarne i białe osiągając wiele sukcesów wystawowych. Była jedną z pierwszych hodowców w Polsce, którzy hodowali i  wystawiali psy bez kopiowanych uszu i ogonów. Zdobyła uznanie społeczności kynologicznej za bezinteresowność i odwagę w dążeniu do zakładanych celów  w swojej hodowli.  Pokazała nam jak walczyć z chorobą, bólem, bezsilnością i nie poddawać się do końca.

Pogrzeb Doroty odbędzie się w dniu 05.08.2023r. o godz. 11.00 w Kościele Św. Trójcy w Białobrzegach

Najbliższej rodzinie przekazujemy szczere wyrazy współczucia. 

Zarząd i członkowie ZKwP O/ Radom


 

Obowiązkowe badania genetyczne

Zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego z dnia 10.12.2022 wprowadzono obligatoryjne badanie profilu DNA:


- dla Reproduktorów od dnia 01.03.2023


- dla Suk Hodowlanych od dnia 01.07.2023

Druki do pobrania:


1. Protokół pobrania materiału biologicznego do badania profilu DNA (plik PDF) >
>>> przykład wypełnienia protokołu (plik PDF)
2. Zlecenie badania DNA psów (plik DOC) >
>>> przykład wypełnienia protokołu (plik PDF)
3. Instrukcja dla właściciela – Badanie Profilu DNA (plik PDF) >

informujemy, że nastąpiła zmiana konta do wpłaty należności za badania DNA (informacja także na stronie Instytutu w Balicach)
nowy rachunek bankowy: 44 1020 2892 0000 5802 0760 3683

INSTRUKCJA BADANIA PROFILU DNA:


1. Właściciel psa pobiera i wypełnia dwa druki ze strony Zarządu Głównego lub Oddziału (Protokół pobrania materiału biologicznego do badania DNA oraz Zlecenie badania DNA psów).

2. Właściciel psa opłaca badania na wskazany rachunek bankowy. 

3. Lekarz weterynarii pobiera krew, potwierdza identyfikację psa na wypełnionym druku i wysyła pobrany materiał do Laboratorium Genetyki Molekularnej w Balicach wraz z załączonym dowodem wpłaty za badanie.

4. Certyfikat przesyłany jest do macierzystego Oddziału właściciela psa. 

5. Przy odbiorze certyfikatu biuro Oddziału dokonuje wpisu do rodowodu psa.


Na stronie Laboratorium Genetyki Molekularnej, Instytut Zootechniki – PIB znajduje się: INSTRUKCJA POBIERANIA MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO BADAŃ DNA U PSÓW - pobierz >


 

Pomagamy Ukrainie

 

Z uwagi na ciągle pogarszającą się sytuację na Ukrainie -  Zarząd Oddziału w Radomiu podjął uchwałę o rezygnacji z organizowania tegorocznej Gali Kynologicznej naszego Oddziału. Fundusze, które były przeznaczone na zorganizowanie uroczystości zostaną w całości przekazane do ZG ZKwP a następnie zasilą wybraną organizację humanitarną, niosącą pomoc dla najbardziej potrzebujących. Jesteśmy przekonani, że decyzja ta spotka się z głębokim uznaniem i zrozumieniem wszystkich naszych Członków, którzy już udowodnili swoją empatię, niosąc pomoc nie tylko kynologom ukraińskim, ale wszystkim, którzy znaleźli się w potrzebie.


 

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 34 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.