Komunikat Zarządu Oddziału

Drodzy Członkowie, Koleżanki i Koledzy Oddziału Radom,
czujemy się w obowiązku poinformować Was o ostatnich wydarzeniach, które w najwyższym stopniu zaniepokoiły nas jako osoby kierujące i odpowiedzialne za prawidłową działalność i funkcjonowanie naszego Oddziału.
Z ogromnym zdumieniem dowiedzieliśmy się, że Zarząd Główny pod kierownictwem Pani Iwony Magdziarskiej – Olesińskiej w dniu 04.07.2020 roku podjął Uchwałę o zawieszeniu Zarządu Oddziału w Radomiu, ustanowienia Zarządu Tymczasowego oraz o cofnięciu nam pełnomocnictwa do jego reprezentowania.
Pismo w tej sprawie, bez załączonej Uchwały, podpisane przez Panią Magdziarską i Pana Sobkowicza otrzymaliśmy w dniu 13.07.2020r.

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że z podjętą decyzją absolutnie się nie zgadzamy i nie akceptujemy jej ponieważ nie zrobiliśmy niczego, co zgodnie ze Statutem naszego Stowarzyszenia dałoby podstawę do jej wydania.
W przesłanym piśmie wymieniono § 29 Statutu, który mówi o zaniechaniu działań lub działaniu na niekorzyść Związku Kynologicznego. Naszym zdaniem absolutnie nie dotyczy on nas jako Zarządu Oddziału. Uważamy wręcz, że działania i podejmowane przez nas inicjatywy mogą być przykładem dla wielu innych oddziałów. Szczególnie w ostatnim trudnym czasie pandemii nie siedzieliśmy z założonymi rękami, tylko robiliśmy wszystko aby nie zaburzyć płynności organizacyjnej, działalności hodowlanej i finansowej Oddziału.

Poniżającym dla nas jest fakt, iż Zarząd p.Magdziarskiej w najmniejszym stopniu nie sygnalizował ani nie przesyłał żadnych uwag w stosunku do naszej działalności. Nikt z przedstawicieli naszego Zarządu nie miał możliwości uczestniczyć w posiedzeniu plenarnym tego Zarządu, kiedy podejmowano tę haniebną Uchwałę, gdzie moglibyśmy bronić naszego stanowiska na postawione zarzuty, o ile w ogóle takie są, ponieważ naszym zdaniem w grę wchodzą zupełnie inne fakty, których jedynie możemy się domyślać, a można je nazwać brudną polityką jaką uprawia ten Zarząd.

 

 

W sprawie tej wysłane zostało już odwołanie na piśmie do Głównej Komisji Rewizyjnej ZKwP, organu Nadzoru Naszego Stowarzyszenia tj. Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy jak i banku, który obsługuje nasz oddział celem zabezpieczenia środków finansowych, którymi chce dysponować Zarząd Pani Iwony Magdziarskiej.
Naszym zdaniem, które potwierdził również upoważniony prawnik, Uchwała jest obarczona błędami formalnymi, nosi przesłanki niezgodności ze Statutem ZKwP, nie zawiera uzasadnienia jak i wymaganego składu zarządu tymczasowego. Mogą też zachodzić obawy, że została podjęta przez organ do tego nieuprawniony, co tłumaczy jej brak w przesłanym piśmie.

Szanowni Członkowie - sytuacja jest rozwojowa i o wszystkim będziemy Was informować na bieżąco, ponieważ jak się okazało, jak na razie jesteśmy jednym z czterech Oddziałów, którego Zarządy zostały zawieszone.
Bardzo prosimy Was o wyrozumiałość i solidarność z nami, ponieważ jest to dla nas bardzo stresująca i poniżająca sprawa, na co na pewno sobie nie zasłużyliśmy. Co innego mieć inne zdanie, inne poglądy i spojrzenie na dane sprawy, a co innego wchodzić z butami do czyjegoś domu (bo tak traktujemy nasz Oddział ) i robić w nim porządki oraz wprowadzać swoje rządy nie mając do tego ani zgody ani żadnych podstaw.

Informujemy, że w Oddziale do końca miesiąca trwa przerwa urlopowa, a wszystkie dotychczasowe sprawy możecie załatwić w trybie zdalnym pisząc na adres e-mail Oddziału.

Z poważaniem Zarząd Oddziału w Radomiu

 


 

Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh Billings

O NAS

Od 34 lat radomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce działając prężnie wspiera hodowców i sympatyków psów rasowych w regionie.

Śledź nasz oddział w social mediach

Szybki kontakt

Związek Kynologiczny w Polsce
Oddział w Radomiu
Kilińskiego 15/17 26-600 Radom

wtorki i czwartki
17.00 - 20.00
tel.+48 363 16 70
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.